Zerknij koniecznie

Trzy Stawy w Katowicach – czyli miejsce na odpoczynek w mieście!

Dziś zabieram was nad Trzy Stawy w Katowicach! Miejsca w którym można wypocząć, ochłodzić się jak i zrelaksować!

Niedaleko centrum Katowic znajduje się takie miejsce gdzie z dala od samochodów, wśród natury, drzew i stawów jesteśmy w stanie się wyciszyć i odpocząć. Tym miejscem są trzy stawy. Wybraliśmy się tam kierowani Nawigacją GPS, jednak jak się okazało przy samym wejściu na trzy stawy ciężko było znaleźć miejsce parkingowe. Nam udało się zaparkować około 300 metrów dalej na jednym z parkingów osiedlowych.

Jeżeli wybieracie się tutaj w szczycie sezonu to lepiej zaparkować na galerii która znajduje się około kilometra od tego miejsca i przejść pieszo ponieważ miejsc parkingowych jest bardzo mało.

Jako plus trzeba przyznać że jest to miejsce do którego wchodzimy zupełnie za darmo, nie ma żadnych opłat za wejście na ośrodek, na plażę czy wodny plac zabaw. Wszystko jest ogólnie dostępne dla ludzi.

My naszą wycieczkę rozpoczynamy od ochłodzenia się na wodnym placu zabaw, jest to miejsce gdzie nie tylko dzieci ale i dorośli mogą doznać ochłody w upalny dzień.

Idąc dalej dochodzimy do pierwszych stawów na około których stworzone są ścieżki, ławeczki i łąki na których można odpocząć. Miejsca jest bardzo dużo, dzieci spokojnie mogą pograć w piłkę czy zagrać w berka. nawet w upalne dni każdy znajdzie tutaj miejsce. Ponadto znajduje się tutaj plac zabaw na którym mniejsze dzieci mogą się wyszaleć.

Spacerując na około stawów znajdziemy liczne restauracje w których można usiąść i coś zjeść. Niestety my nie znaleźliśmy tutaj wolnego miejsca. Restauracje są mocno oblegane przez ludzi. Idąc dalej dochodzimy do punktu w którym można wypożyczyć rowerki i kajaki wodne oraz popływać nimi na jednym z największych z tych trzech stawów.

Idąc dalej musimy przejść pod drogą ekspresową i dochodzimy do najmniejszego z stawów jednak miejsca na którym usypana jest plaża oraz miejsce do kąpieli. Brakuje tu stanowczo przebieralni, których nie znajdziemy jednak można się troszkę ochłodzić. Jakość wody jest taki jak na większości stawów czyli lekko zamulona lecz okapać się można,

Ale to nie wszystko. Gdy już wypoczniecie na plaży warto udać się dalej spacerując na około tego stawu. Znajdziecie tam kolejne restauracje, kawiarni itp. Można tutaj kupić pizze, drinka czy inne smakołyki siedząc na stoliczkach z widokiem na jezioro.

Przejście na około wszystkich stawów z postojami w wyżej wymienionych miejscach nie powinno zająć wam więcej niż trzy godziny. Miejsce jest bardzo ciekawe jeżeli chodzi o wypoczynek niedaleko miasta. Można tutaj poczuć się jak na wakacjach, wypocząć zjeść coś oraz ochłodzić w wodzie czy na wodnym placu zabaw.

Zapraszam do zobaczenia Vlog z tego miejsca:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *