Zerknij koniecznie

Pogoria IV – czyli krystaliczna woda na ubocznej plaży – Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej znajdują się tak zwane Pogorie czyli zbiorniki wodne na około których zrobione są różne miejsca w których można wypocząć i się zrelaksować. Liczne plaże atrakcje, skutery wodne, mola to jedne z atrakcji tego miejsca. Najbardziej popularna i oblegana przez turystów jest Pogoria 3 a to za sprawą głównej plaży tutaj się znajdującej w wieloma atrakcjami.

Myśmy udali się na Pogorię IV a to dlatego że poszukiwaliśmy miejsca mniej obleganego przez turystów jak i miejsca do którego można przyjść z psem. Podjeżdżając pod plaże na Pogorii 4 nie znajdziemy przygotowanego parkingu. Miejsca należy szukać pod pobliskim kościołem czy przy prywatnych posesjach, Co jest nie lada problemem. Ponadto nawigacja GPS prowadzi nas do punktu bez drogi ogrodzonego płotem. Warto więc sprawdzić sobie gdzie znajduje się plaża i kierować się na spokojnie w tę okolicę.

Gdy już dojedziemy i przejdziemy na plaże zobaczycie piękną szeroką piaszczystą plaże oraz na prawdę czystą i ciepłą wodę.

Znajduje się tutaj również wiele terenów na których ludzie jeżdżą na motocyklach krosowych czy quadach, liczne pagórki, piaski, wydmy powodują że jest to raj dla takich osób. Ponadto plaża mimo ładnej pogody jest w miarę pusta więc spokojnie można wejść i wypoczywać. Każdy znajdzie miejsce dla siebie. Z plusów jest również czystość wody która jest na prawdę piękna.

Jeżeli chodzi o minusy to na pewno brak miejsc parkingowych oraz brak punktów gastronomicznych. Plażując w tym miejscu musimy opierać się o tak zwany piknik czyli co zabierzemy ze sobą to będziemy mieli. Można też tutaj wchodzić z pieskami, co jest dla jednych plusem dla innych minusem.

Plaża jest bardzo szeroka, a piasek jest delikatny.

Zapraszam do zobaczenia Vloga z tego miejsca, będzie mi również miło jak dacie łapkę w górę oraz zasubskrybujecie kanał:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *