Zerknij koniecznie

Jezioro Nyskie – Nie trzeba jechać za granicę aby odpocząć!

Jezioro Nyskie znajduje się w województwie Opolskim w miejscowości Nysa. Jest to zbiornik zaporowy retencyjny zbudowany w 1971 roku. Jego powierzchnia to ponad 2000 hektarów.

Z jednej strony zbiornik ma piękną piaszczystą plażę oraz duży ośrodek z drugiej betonowe zapory. Ja dziś chciałbym wam pokazać tą część rekreacyjną czyli tą gdzie poczujecie się jak na zagranicznych wczasach!

Zaraz na wjeździe znajdziemy duży jednak płatny parking gdzie postój samochodu kosztuje 2,5 zł za godzinę. Z zaparkowaniem raczej nie będzie problemu, parking jest duży, a zaraz obok niego znajdują się liczne restauracje i smażalnie ryb.

Wchodząc na ośrodek musimy zapłacić wstęp ( dzieci 3 zł, dorośli 6 zł ) jednak myślę że biorąc pod uwagę zalety tego miejsca cena nie jest wygórowana. Zostaje nam spacer przez park gdzie znajduje się pole namiotowe, domki do wynajęcia jak i park linowy!

Idąc dalej dochodzimy do pięknej i szerokiej piaszczystej plaży. Na plaży znajdziemy również parasole jak i liczne restauracje gdzie możemy zjeść lody, napić się zimnego napoju czy zjeść gofra.

Pływa tutaj również statek turystyczny którym możemy wybrać się na rejs. Miejsce na prawdę jak na jezioro zapiera dech, jego powierzchnia sprawia że możemy poczuć się jak na zagranicznych wczasach, ciepła woda, piaszczysta plaża, palmy, statek i wiele innych atrakcji sprawiają że można tutaj wypoczywać do woli.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, woda jak na Polskie jezioro jest stosunkowo czysta, plaża szeroka i zadbana. Jeżeli wybieracie się tutaj z pieskiem to mam do was dobrą nowinę! Idąc plażą dochodzimy do miejsca przeznaczonego do wypoczynku z pieskami, tak zwana plaża dla psów. Znajduje się ona w okolicy boiska do siatkówki plażowej. Na innych częściach plaży jest zakaz wchodzenia z psami.

Gdy już miniemy plaże dla zwierząt dojdziemy do pola kampingowego i namiotowego. Znajduje się tutaj również restauracja oraz kolejna plaża, jednak wstęp na nią jest już darmowy. Jeżeli więc nie chcecie płacić wstępu to ta plaża jest właśnie dla was! Znajdziemy tutaj również ładne ozdobne kotwice.

Jednak piękne piaszczyste plaże oraz wypoczynek na nich to jedno, będąc nad jeziorem nyskim warto zaliczyć jeszcze kilka innych atrakcji. Są to między innymi liczne mola po których można przejść i zobaczyć zacumowane do niego łodzie. Jest również możliwość wypożyczenia łodzi, skutera wodnego czy rowerka wodnego.

Ja oczywiście nie potrafiłem usiedzieć na miejscu i udałem się na wycieczkę po wałach celem sprawdzenia co jest po drugiej stronie jeziora. Po przejechaniu około 7 kilometrów dojechałem do końca ścieżki rowerowej, oczywiście widoki po drodze były niesamowite i warte przejechania kilku kilometrów na rowerze, hulajnodze czy innym transporcie. Według mapy można by było pojechać dalej i dojechać do dalszych części ścieżek rowerowych, jednak ja zdecydowałem się na powrót.

Zapraszam do zobaczenia Vloga z tej wyprawy:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *