Zerknij koniecznie

Pałac w Grudyni Małej – woj. Opolskie

Pałac w Grudyni Małej powstał w 1775 roku. Należał on do rodziny von Larish, następnie przeszedł w ręce rodziny von Schipp, Schmidt, Bonisch aż do 1859 roku gdy wpadła w ręce Ernesta von Reibnitz. Jednak najwięcej pod względem rozbudowy pałacu, wybudowania parku pałacowego wnieśli kolejni właściciele czyli Hans i Anne Deloch którzy byli właścicielami tej posesji od końca dziewiętnastego wieku.

Tak było do czasów drugiej wojny światowej gdy pałac został upaństwowiony i stał się częścią gospodarstwa sadowniczego. Utworzono tutaj biura oraz mieszkania dla pracowników. Następnie w czasach PRL mieścił się tutaj PGR aż w latach 90-tych został on sprzedany za kwotę 160 tysięcy złotych.

Budynek ten jest dwukondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Na dzień dzisiejszy niestety popada w ruinę. Mimo iż tereny te przejął prywatny właściciel na dzień dzisiejszy nie widać efektów prac remontowych. Dach jest zawalony, stropy się sypią, a całości budynku grozi zawalenie. Schody we wnętrzu są pozarywane, a poruszanie się w jego środku grozi śmiercią w związku z ledwo wiszącymi sufitami.

Myślę że to już ostatni czas na zobaczenie budynku jeszcze w stanie jaki widać na zdjęciach. Jeżeli budynek nie zostanie szybko zabezpieczony a dach naprawiony na kilka lat będzie to już totalna ruina jakich dużo w województwie opolskim….

Zapraszam do zobaczenia zdjęć oraz Ubexu z tego miejsca.

Opuszczony pałac w Grudni małej woj. Opolskie – Urbex

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *