opuszczony hotel leśnik w jarnotówku - urbex Vlog podróżniczy steina (1)
| | |

Opuszczony hotel Leśnik w Jarnotówku – Urbex

Niedaleko głównego parkingu przy trasie prowadzącej na Biskupią kopę w Jarnotówku znajduje się opuszczony ośrodek hotelowo szkoleniowy Leśnik. Ośrodek ten składał się z kompleksu budynków na ponad dwu hektarowej działce. Na dzień dzisiejszy po ośrodku zostały już jedynie dwa opuszczony budynki które zamieszkiwane są przez bezdomnych.

Ośrodek Leśnik powstał w latach 70, a wybudowany był przez lasy Państwowe. Organizowane były tutaj kolonie dla dzieci pracowników lasów Państwowych jak i różnego rodzaju szkolenia. Ośrodek dostępny był również dla prywatnych ludzi odwiedzających te miejsce na cele rekreacyjne.

W 2004 roku ośrodek wymagał już sporego nakładu finansowego na który właściciel nie mógł sobie pozwolić i zdecydował się sprzedać obiekt firmie z Opola. Która niestety bardzo szybko zaniechała prowadzenia usług turystycznych. Następnie za długi komornik wystawił go na sprzedaż, budynek niestety nie znalazł nabywcy, a jego wyposażenie było powoli rozkradane i niszczone. Teren zarósł zielenią, a do budynków prowadzili się bezdomni.

W 2020 roku teren wraz z budynkami kupiła kolejna firma która większość budynków zrównała z ziemią. Pozostały już jedynie widoczne w moich materiałach dwa budynki które zapewne również zostaną zniszczone.

Zapraszam do zobaczenia galerii jak i vloga z tego miejsca. Zachęcam również do subskrypcji kanału na Youtube bo tylko to pozwala mi rozwijać dalej stronę i nagrywać kolejne miejsca.

Urbex – Opuszczony ośrodek hotelowo szkoleniowy Leśnik w Jarnotówku – woj. opolskie

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *