Zerknij koniecznie

Muzeum motoryzacji – Zamek Topacz

Niedaleko Wrocławia, a dokładnie w Ślęzy w województwie dolnośląskim znajduje się piękne muzeum motoryzacji w Zamku Topacz. Już samo obejście, podwórko jak na wielkim zamku robi ogromne wrażenie! Ale to dopiero po wejściu do środka możemy nacieszyć swoje oczy.

W zamku Topacz znajdują się dwa muzea, jedno małe muzeum designu w którym znajdziemy przedmioty z lat 60-70 które do dnia dzisiejszego wyglądają pięknie i modnie. W muzeum designu znajdują się również dwa klasyki warte miliony a mianowicie prototyp Syreny Sport oraz FSM Beskid.

Przechodzimy jednak do głównej atrakcji jaką jest muzeum motoryzacji składające się z dwóch pięter klasycznej starej motoryzacji! Znajdziemy tutaj samochody warte miliony jak na przykład Rolls Royce 20/25 czy Cornishe czy Mercedes Adenauer. Ale również samochody które pamiętamy bardzo dobrze z naszych Polskich dróg jak Warszawa M20, Syrena 100 oraz 105, Fiat 125 oraz 126P. Samochodów jest wiele ponadto każdy w genialnym stanie. Przy każdym samochodzie znajdują się tabliczki opisujące historię danego modelu.

Na końcu pierwszego piętra znajdziemy również Fiata 126P wraz z przyczepą Niewiadom do której można wejść i zobaczyć jak wyglądał camping w latach PRL. A zaraz obok niej Syrena 105 i odwzorowanie klasycznych domków nadmorskich dla turystów z czasów właśnie PRL.

Na piętrze tym znajdziecie również prototypu terenowego Lamborghini oraz jedne z pierwszych sportowych samochodów tej marki!

To nie wszystko! Gdy wejdziemy na pierwsze piętro oczom ukazuje się pierwszy pojazd samochodowy Benz Patent Motorwagen nr 1. Cała masa motocykli od tych wojskowych po Milicyjne aż do cywilnych WSK czy motorowerów Romet oraz Simson. A na końcu pięklny Rolls Royce 20/25 który wygląda jak milion dolarów.

Jeżeli interesujecie się motoryzacją to to miejsce jest właśnie dla was! Zapraszam do zobaczenia galerii zdjęć z tego miejsca oraz serii vlogów z tej wyprawy:

Muzeum motoryzacji – Zamek Topacz cz.1

Muzeum motoryzacji – Zamek Topacz cz.2

Muzeum motoryzacji – Zamek Topacz cz.3

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *