Zerknij koniecznie

Jarmark świąteczny w Katowicach – Czy warto tutaj przyjechać?

Od 17 listopada w Katowicach rusza coroczny jarmark świąteczny! Jak się okazuje z roku na rok coraz większy! Zaczynając jednak od historii około 15 lat temu jarmarki w Katowicach to były 3 – 4 stoiska z bąbkami oraz jedno stoisko z grzanym winem. Tak tak właśnie było! Pamiętam to jak dziś gdy po raz pierwszy udałem się tam na jarmark! Dziś jest to wielka impreza na którą zjeżdżają się ludzie z różnych miast jak nie z całej Polski!

Już na wejściu jest wielkie lodowisko na które możemy wejść za darmo jeżeli tylko posiadamy swoje łyżwy! Oczywiście jest również możliwość wypożyczenia łyżew. Następnie w oczy rzuca się wielki diabelskie koło młyńskie oraz jego mniejsza wersja! Oba pięknie oświetlone! Idąc dalej znajdziemy tradycyjny wiatrak z stoiskiem grzanego świątecznego wina ( gluhwein ). A co smakuje najlepiej do grzanego wina? Oczywiście że ciepła kiełbaska, kaszanka lub bigos z dziczyzny! Takie tutaj również znajdziemy. Poza stoiskami z jedzeniem i piciem znajdziemy ponad 90 stoisk z ozdobami i innymi atrakcjami.

Stoiska stoiskami, ale dzieci na pewno ucieszą się z licznych interaktywnych stoisk z misiami oraz postaciami z bajek. Znajdują się tutaj również sanie Mikołaja, skrzynka na listy do Mikołaja oraz stajenka wykonana w nietuzinkowy sposób.

Dla osób lubiących muzykę na środku stoi scena na której grają różnego rodzaju zespoły! A co ja dużo będę pisał! Zobaczcie moją galerię oraz Vloga z tej wyprawy:

Jarmark świąteczny w Katowicach – Vlog:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *