Zalew Rybnicki - jezioro rybnickie, opuszczony hotel urbex, rowerki wodne, wiele atrakcji, vlog steina
| | |

Zalew Rybnicki – Ośrodek wypoczynkowy

Zalew Rybnicki inaczej nazywany jeziorem rybnickim to wielki zbiornik wodny o powierzchni 550ha. Zbiornik ten został utworzony do celów chłodzenia turbin pobliskiej elektrowni Rybnickiej. Zalew ten charakteryzuje się ciepłą wodą przez cały rok a to za sprawą właśnie chłodzenia w/w turbin. Znajdują się w nim również niespotykane nigdzie indziej wielkości ryb których opowieści zamieniają się w legendy.

Nad zalewem Rybnickim znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Jedno z nich odwiedziłem dzisiaj dla was. Znajdziecie tutaj piękne widoki oraz łódki, żaglówki, kajaki oraz rowerki wodne które można wypożyczyć i zwiedzić całe jezioro z płaszczyzny wody.

Znajdziecie tutaj również restaurację w której możecie zjeść coś ciepłego oraz napić się zimnego napoju ,piwa czy kawy. Nie zabraknie również domków letniskowych które można wynająć i przenocować w pokoju z widokiem na jezioro. Będąc tutaj na noc można odpalić ognisko w wyznaczonych do tego miejscach i delektować się pięknymi widokami.

Jeżeli uwielbiasz urbexy i zwiedzanie ruin to znajdziesz tutaj ruiny hotelu z pięknym grafity. Co prawda ruiny zostały już częściowo rozebrane ale w jej dolne części pomieszczeń jeszcze można wejść. Miejsc parkingowych również nie zabraknie.

Zapraszam do zapoznania się z moja galeria zdjęć z tego miejsca oraz do zobaczenia i zasubskrybowania mojego Vloga :

Zalew Rybnicki – pływam rowerkiem i zwiedzam opuszczony hotel

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *