Zerknij koniecznie

Park krajobrazowy – Góra Bucze w Górkach Wielkich

Zapraszam na wyprawę na Górę Bucze w Górkach Wielkich, piękne malownicze miejsce, dużo zieleni oraz liczne punkty na mapie do zaliczenia!

Jeżeli lubicie spacery na łonie natury, wśród zieleni oraz śpiewających ptaków to na pewno warto wybrać się na niedzielny spacer na Górę Bucze do Górek wielkich, powiat Brenna. Znajdziecie tutaj piękny szlak z wyznaczonymi 10 punktami które musicie zaliczyć podczas jego przejścia.

W każdym punkcie znajdują się inne atrakcje, tablice informacyjne czy pomniki przyrody. Przejście szlaku zajmuje około 1,5 godziny, a sam szlak jest łagodny w związku z czym można na niego pójść z dzieckiem lub pieskiem.

Jak widać na mapie trasy najlepiej zacząć od punktu nr 1 czyli od ulicy Zofii Kossaka gdzie znajdziecie duży i darmowy parking. Parking nawet w weekend majowy nie był przepełniony i można było spokojnie tutaj zaparkować samochód. Następnie po drugiej stronie ulicy tzn. przy ulicy Sportopwej znajdziemy piękne kaskady gdzie można wejść i zanurzyć sobie nogi w wodzie. Rzeka to Brennica, woda w tym miejscu jest czysta i krystaliczna. Wiele ludzi odpoczywa tutaj na leżakach czy kocykach robiąc sobie grilla lub piknik.

Po drugiej stronie ulicy znajdziemy miejsce przyjazne dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy tutaj budkę z lodami i goframi, siłownie podwórkową oraz plac zabaw nawiązujący do książki Zofii Kossak „Kłopoty Kacperka Góreckiego Skrzata” Plac zabaw posiada między innymi liczne domki, tory przeszkód dla dzieci oraz inne atrakcje. Na miejscu tym znajdziemy również skatepark oraz boisko do siatkówki plażowej.

Po odpoczynku nad rzeką czas wybrać się zgodnie z wskazówką szlaku, punkt numer 2 to punkt widokowy, można do niego dojść pieszo asfaltową drogą lub dojechać samochodem. Zalecam jednak pieszą wędrówkę ( na górze nie ma wyznaczonego parkingu do zaparkowania samochodu ). Widok z tego miejsca jest przepiękny, a jesteśmy w okolicy 400 metrów nad poziomem morza. Znajduje się tutaj również tablica pokazująca jakie szczyty widzimy z tego miejsca. Warto sobie je zanotować i wybrać się na nie w kolejnych wędrówkach.

Następnie udajemy się w kierunku punktu numer 3 gdzie rozpoczyna się ścieżka przez las, piękny śpiew ptaków oraz trasa prowadząca między kwitnącymi krzakami i drzewami sprawiają że można się tutaj wyciszyć. Każdy kolejny punkt na mapie to ciekawe miejsca z tablicami informacyjnymi pokazującymi nam mnogość roślin tutaj występujących.

Na samym końcu trasy znajdziemy Bacówkę, czyli drewniany domek wraz z przyległymi do niego ławeczkami gdzie można usiąść i odpocząć. Jest ro również szczyt gry tzn. 417,8 metra nad poziomem morza.

Zapraszam również do zobaczenia Vloga z tej wyprawy na moim YouTube – jeżeli podobają Ci się takie miejsca to zasubskrybuj mój kanał:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *