Zerknij koniecznie

Fikołkownia w Rydułtowach – sposobem na niedzielne popołudnie

Rafa inaczej nazywana fikołkownią w Rydułtowach to ciekawe miejsce na spędzenie słonecznego popołudnia. Place zabaw, mini golf, tyrolka i inne atrakcje sprawią że każdy będzie się tutaj bawił dobrze.

Rydułtowy to małe miasto położone na śląsku. Miasto jest raczej ponure, a w okolicy rynku wiele sklepów jest pustych. Powiedziało by się że jest to miasto jak każde inne. Jednak znajduje się tutaj jedna atrakcja którą warto odwiedzić będąc tutaj w okolicy. A dokładnie chodzi o fikołkownie inaczej nazywaną Rafą. Wstęp na Rafę jest darmowy, a w środku znajdziemy wiele ciekawych miejsc zaczynając od pięknego obejścia wśród przyrody, zieleni oraz drewnianych ozdób.

Idąc dalej natkniemy się na place zabaw które na pewno spodobają się rodzinom z dziećmi. Jest ich tutaj kilka od tych dla najmłodszych z ruchomymi mostkami po dużo większe wymagające już większej sprawności fizycznej od dziecka. Warto tutaj dodać że przy każdym placu zabaw znajdziemy domki z ławeczkami lub ładne stylowe ławeczki gdzie dorośli w spokoju mogą sobie odpocząć i obserwować jak bawią się ich pociechy.

Dla dzieci starszych, nastolatków oraz młodzieży znajdziemy tutaj również różnego rodzaju wyzwania w postaci ścian wspinaczkowych oraz piramidy do wspinaczki stworzonej z lin. Liny te połączone są ze sobą a w środku znajdują się różnego rodzaju przeszkody w postaci drabinek czy tuneli.

Jeżeli to jeszcze za małe wyzwanie dla ciebie to znajdziesz tutaj również skatepark z różnego rodzaju przeszkodami oraz tor przeszkód przygotowany dla rowerów BMX. tor przeszkód wymaga dość dobrego opanowania rowera. Są tutaj różnego rodzaju slalomy, podjazdy, krawężniki itp. A w okresie zimowym znajdziemy górki z których można zjeżdżać na sankach czy nartach.

A gdy dzieci i młodzież spędzają czas na placu zabaw dorośli jak i młodzież może spróbować swoich sił grając w mini golfa. Znajduje się tutaj kilka różnych przeszkód które należy pokonać. Każde uderzenie to ujemny punkt. Po przejściu wszystkich przeszkód punkty się zlicza. Zabawa ciekawa a tym bardziej iż jest darmowa i ogólno dostępna.

Jeżeli więc planujesz miło spędzić czas z rodziną i dziećmi i nie chcesz odjeżdżać na dalekie wycieczki lub opłacać wysokich biletów wstępu to w Rydułtowach znajdziesz ciekawy plac na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Rafa / Fikołkownia w Rydułtowach – Vlog Steina

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *