Zamek Ogrodzieniec - atrakcje województwo śląskie, zamki, pałace ruiny zamku vlog steina
| | |

Zamek Ogrodzieniec – województwo śląskie

Zamek Ogrodzieniec to jedna z głównych atrakcji Jury Krakowsko Częstochowskiej. Znajduje się on w tak zwanym szlaku Orlich gniazd, w takim też systemie zamek został wybudowany. Na około zamku znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci, m.in. park miniatur, tor saneczkowy, liczne restauracja i budki z pamiątkami i wiele wiele innych ciekawych miejsc.

Sam zamek jest bardzo ciekawy pod względem jego historii, a sięga ona aż 1241 rok gdy w miejscu drewnianego grodu powstał zamek który następnie był powiększany i zmieniany. Historię zamku bardzo dokładnie opisano już w Internecie jak i różnych książkach, ja skupię się bardziej na dzisiejszym jego stanie.

Zamek to są ruiny które w całości można zwiedzić, na zamku organizowane są liczne imprezy oraz inscenizacje wojskowe. Do zamku wchodzimy, a w każdej jego komnacie znajdziemy tabliczki opisujące co znajdowało się w danym miejscu. Aby spokojnie zwiedzić zamek potrzebujemy dosłownie cały dzień. Z zalet przed zamkiem znajdziemy liczne parkingi i to nie drogie bo około 15 zł za całą dobę, a na zamku są restauracje w których możemy coś zjeść czy się napić w trakcie zwiedzania.

Zapraszam do zobaczenia galerii z tego miejsca oraz Vloga z wyprawy na zamek:

Zamek Ogrodzieniec – Vlog:

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *