Zerknij koniecznie

Pustynia Błędowska – Największa pustynia w Polsce

Czy wiecie że w Polsce możecie poczuć się jak na pustyni? W województwie małopolskim, leżąca na pograniczu wyżyny Śląskiej i wyżyny Olkuskiej znajdziemy największy w Polsce teren lotnych piasków nazywany Pustynią Błędowską. Ma ona niecałe 10 kilometrów długości oraz około 4 kilometry szerokości. Przy zejścia na pustynię znajdziemy liczne food tracki w których możemy się czegoś napić oraz zjeść, a na samej pustyni znajdziemy mostki widokowe z tablicami informacyjnymi.

Kolejną atrakcja poza samą pustynią są armaty wojskowe które można zobaczyć i dotknąć. Ponadto mało kto wie ale pustynia była wykorzystywana przez wojska III rzeszy do celów militarnych i po 2 wojnie światowej można było znaleźć aż 20 zniszczonych czołgów, a do dnia dzisiejszego nadal część pustyni wykorzystywana jest do celów wojskowych.

Przed pustynią znajdziemy duży parking, a do samej pustyni podjechać można z różnych stron. Na tereny pustyni można wejść z czworonogiem. Zapraszam do oglądania zdjęć oraz Vloga z tej wyprawy:

Pustynia Błędowska w Polsce Vlog:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *