Zerknij koniecznie

Zabytkowa Kuźnia pałacowa w Strzybniku – woj. śląskie

Strzybnik to mała wioska nieopodal Raciborza. Jednak kryją się tutaj skarby w postaci licznych zabytkowych budowli takich jak Pałac w Strzybniku, kuźnia pałacowa czy zabytkowy spichlerz. Dzisiaj chce wam zaprezentować zabytkową Kuźnię pałacową. Która powstała w 1912 roku wraz z stajnią stanowiskową na kilkadziesiąt koni. Cały park pałacowy który na dzień dzisiejszy cały zarósł i już nie przypomina parku, a bardziej zarośnięty opuszczony lasek. Pałac oraz Kuźnię pałacową ufundowała w swoim testamencie Jadwiga von Drechsler, a budowę dopilnował na początku dziewiętnastego wieku Joachim von Eickstedt.

Następnie pałac i przylegającą Kuźnię pałacową przejęła rodzina Bischoffshausen. A po drugiej wojnie światowej całość trafiła w ręce PGR, a następnie prywatnego właściciela. Od tego czasu budynki popadają w ruinę.

Na budynku kuźni znajdziemy liczne zdobienia, jest tutaj również podobizna właściciela oraz wybity rok powstania Kuźni. Sam budynek Kuźni jest w dużo lepszym stanie niż pałac, a odnowienie go nie powinno sprawić jeszcze problemu.

Zapraszam do zobaczenia mojej galerii i vloga z tego miejsca. Zapraszam również na mój kanał na youtube ( vlog podróżniczy steina )

Zabytkowa Kuźnia Pałacowa i spichlerz folwarczy w Strzybniku – Urbex

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *