Zerknij koniecznie

URBEX – opuszczony hotel Daliaa w Ustroniu

Ustroń to piękna miejscowość wypoczynkowa, znajdująca się w bliskim sąsiedztwie licznych stoków narciarskich przez co jest często odwiedzana przez turystów. Jak się jednak okazuje to nie wystarczy aby utrzymać wielki ośrodek hotelowy. Jednym z takich ośrodków jest hotel dalia który od 2013 roku jest opuszczony, a dzisiaj wręcz zdewastowany.

Za czasów działalności hotelu znajdowały się tutaj liczne pokoje i pensjonaty. Około 100 metrów od hotelu znajdowały się należące do niego profesjonalne korty tenisowe. W hotelu organizowano między innymi paintball, ogniska, loty paralotniami, przejazdy quadami jak i organizowane były wspólne wyjazdy w góry. Znajdowała się tutaj również sala konferencyjna na około 60 osób gdzie organizowane były różnego rodzaju szkolenia i konferencje.

W skład każdego apartamentu wchodził telewizor, telefon, lodówka, komplet wypoczynkowy, łazienka. Pokoje były rewelacyjnie doświetlone dzięki pełnemu przeszkleniu jednej z ścian przez który rozciągał się doskonały widok na doline Jaszowca.

Niestety hotel ten został przejęty na aukcje komornicze… W Internecie można znaleźć informacje iż w 2013 został wystawiony na przetarg w cenie 2 913 000 zł a jego wartość została oszacowana na niecałe 4 miliony złotych. Jeżeli poszukamy dalej to znajdziemy informację że w 2014 roku hotel ten został wystawiony ponownie na sprzedaż ale już w cenie 8 milionów złotych. Dzisiaj jednak widać że w żadnej z wyżej wymienionych kwot się nie sprzedał i został rozgrabiony przez bezdomnych. Dzisiaj hotel ten nadaje się jedynie do rozbiórki. Wszystko co wartościowe zostało już z niego wykradzione.

Zapraszam do zobaczenia galerii oraz Vloga z tej wyprawy.

Urbex opuszczonego hotelu Daliaa w Ustroniu – vlog Steina

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *