Zerknij koniecznie

Tajny Niemiecki Poligon Doświadczalny i Ruchome wydmy w Łebie

Zapraszam was dzisiaj na wycieczkę do tajnego Niemieckiego Poligonu Doświadczalnego dzisiaj nazywanego Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce po czym udamy się na piękną Polską pustynię tzn ruchome wydmy w Łebie.

Jadąc na ruchome wydmy wjeżdżamy do Słowińskiego Parku Narodowego gdzie jest zakaz poruszania się pojazdami spalinowymi, najlepiej wybrać się tutaj rowerem lub pieszo. Do przejścia mamy około 6 kilometrów. Na miejscu jest możliwość przejażdżki melexem do Wyrzutni Rakiet jak i na same wydmy.

Idąc ścieżką na wydmy mijamy piękne drzewa, mech i widoki jak z widokówek, widoki pięknego nie ruszonego przez człowieka lasu. Wkońcu dochodzimy do wyrzutni Rakiet w której na wejściu mamy możliwość odpocząć, napić się czegoś zimnego i zjeść obiad. Jest tu kilka restauracji z widokiem na rakiety. Następnie dochodzimy do samej wyrzutni. Znajdziemy tutaj piękne rakiety z czasów II wojny światowej ale i nie tylko. Każda z rakiet jest dokładnie opisana z całą jej historią. Znajduje się tutaj również hangar w którym rakiety były produkowane oraz kilka sztuk rakiet zniszczonych po wybuchu. Na wejściu znajdziemy także stary motocykl wojskowy z bocznym wózkiem oraz betonowy bunkier do którego jest możliwość wejścia i zobaczenia jak wygląda od wnętrza. Jeżeli ktoś interesuje się tematami wojennymi na pewno spędzi tutaj dobrze czas.

Jadąc dalej dojeżdżamy do Polskiej Pustyni a dokładnie Ruchomych wydm. Ruchome wydmy inaczej nazywanych wydmą Łącką. Jak dobrze pamiętam nazwa wzięła się z tego iż tym miejscu została zasypana przez wydmy miejscowość o takiej nazwie. Z góry wydmy widać nie tylko piękną pustynię ale również morze a z drugiej strony jezioro łebskie. Widoki są na prawdę piękne, a sama wydma z roku na rok zmienia swoje kształty i położenie w związku z wędrującymi z wiatrem piaskami zasypującymi drzewa i lasy.

Zapraszam do zobaczenia galerii z tego miejsca jak i mojego prawie godzinnego Vloga z tej wycieczki.

Vlog z wyprawy na ruchome wydmy i wyrzutnię rakiet:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *