Zerknij koniecznie

Szlakiem wież widokowych – Wieża w Pogrzebieniu / gmina konrowac!

Wieża widokowa w Pogrzebieniu to często odwiedzane miejsce, dzięki pięknym widokom rodem z gór oraz wykonanym wieżom widokowym i tarasom widokowym z lunetami jest to rewelacyjne miejsce na wycieczkę rowerową gdzie można zatrzymać się i podziwiać piękne widoki. Na miejscu znajdziemy liczne ławeczki czy stojaki dla rowerów, a nawet punkt serwisowy w którym znajdziemy podstawowe narzędzia do naprawy naszego jednośladu. Dla osób przyjeżdzających samochodem znajdzie się kilka miejsc parkingowych.

Wracając do samej atrakcji, wieża widokowa powstała tutaj w 2019 roku wraz z całym jej obejściem. Przed 2019 rokiem znajdowała się tam jedynie przyczepa/kontener widokowy. Na wieży jak i w kontenerze znajdziemy darmowe lunety z których możemy oglądać piękną okolicę. Widać z niej między innymi zbiornik dolny Racibórz, hołdę szarlota czy elektrownie w Rybniku.

Wstęp na punkt widokowy jest w pełni darmowy. A na dole wieży znajdziemy ukrytą w skrzynce pieczątkę którą możemy przybić do pamiętnika z podróży.

Wieża widokowa Pogrzebień / Kornowac Vlog:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *