Pałac rodziny von Eichendorff w Łubowicach obok Raciborza - ruiny pałacu - Vlog podróżniczy steina
| | | |

Ruiny pałacu Eichendorffa w Łubowicach – woj. Śląskie

Mało kto wie że w Łubowicach obok Raciborza zamieszkiwał słynny poeta Joseph von Eichendorff. Zamek ten został zbudowany w 1768 roku, a następnie przebudowany w 1860 roku. Zamek ten był rodową siedzibą rodziny Eichendorff aż do wspomnianego roku 1860 gdy Pałac przeszedł w ręce księcia von Ratibor. Pałac niestety jak większość takich budowli w naszej okolicy został zniszczony za czasów drugiej wojny światowej. Zamek spłonął, a pozostałem po nim materiały zostały wykorzystywane przez pobliskich mieszkańców do celów odbudowy swoich domów.

Dziś ruiny pałacu zostały odgruzowane i można je w miarę bezpieczny sposób zwiedzać. Znajdziemy tutaj resztki ścian zaznaczających wielkość pałacu, można również wejść do piwnic które zachowały się do dziś.

Obok pałacu znajdziemy piękny park po którym można pospacerować, znajdują się tutaj tabliczki z wierszami poety, a około 200 metrów od pałacu znajduje się stary cmentarz z grobami rodziny Eichendorff.

W związku z małą ilością turystów odwiedzających pałac można tutaj się wyciszyć i spokojnie po oglądać pałac i przylegający do niego park. Parking jest darmowy i znajduje się zaraz obok pałacu.

Pałac Jesepha von Eichendorff w Łubowicach // vlog steina:

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *