Zerknij koniecznie

Opuszczona stacja benzynowa w Pietraszynie oraz czołg w Sudicach

Dziś jadąc na przejażdżkę motocyklową zabieram was pod czeską granicę gdzie znajdziemy opuszczoną stację benzynową która popada w ruinę, a przekraczając granice już trzysta metrów od granicy znajdziemy czołg z czasów drugiej wojny światowej. Czołg jest odrestaurowany i odnowiony, wstęp na te miejsce jest darmowy i ogólnie dostępny. Każdy może podjechać bezpośrednio z drogi i zobaczyć jak wygląda prawdziwy czołg biorący udział w wojnie. Czołg ten to najprawdopodobniej model T34.

Będąc już tak blisko miejscowości Sudice warto podjechać dalej i zobaczyć Samolot znajdujący się w centrum Sudic. Został on tam postawiony w 1965 roku. Samolot ten to model Aero L29 Delfin. Jest to Czechosłowacki wojskowy samolot produkowany w fabrykach Aero w latach 1963 do 1974 roku.

Na sam koniec zrobiłem mały urbex opuszczonej stacji benzynowej Delta Oil w Pietrasznie przy Czeskiej granicy. Stacja ta była już opuszczona wiele lat temu, następnie w 2015 roku przejęła to firma Delta Oil, wyremontowała oraz oddała do użytku. Stacja ta miała nowe zbiorniki z czujnikami wilgoci, a na samej stacji znajdziemy restaurację, toalety, kawiarnie i sklepik. Niestety na dzień dzisiejszy znowu jest opuszczona i popada w ruinę.

Zapraszam do zobaczenia galerii oraz vloga z wyprawy.

Opuszczona stacja i inne atrakcje // vlog:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *