Zerknij koniecznie

Zamek w Mosznej – wchodzimy do wnętrza zamku!

Dzisiaj pokaże wam piękny rodem z bajek zamek w Mosznej którego historia sięga historią zakon templariuszy, a następnie w 1679 przechodzi w ręce rodziny von Skall. Zamek ten zmieniał kolejno właścicieli w 1723 roku trafiając w ręce Georga Wilhelma von Reisewitz. W 1853 roku Karl Gotthard Seherr-Thoss sprzedał Mosznę Heinrichowi von Erdmannsdorfowi, który zbył ją w 1866 roku Hubertowi von Tiele-Winckler z Miechowic.

Odwiedzając to miejsce musimy wykupić bilet wstępu z którym możemy wejść na terytorium parku zamkowego oraz do wnętrza pałacu. Znajdziecie tam piękną fontannę która w pełnych godzinach gra w rytm muzyki. Cudowny i jeden z największych parków zamkowych oraz cmentarz rodziny Tiele-Winklerów którzy również byli jednymi z właścicieli tego zamku.

Wchodząc do wnętrza znajdziemy piękne sale, restauracje oraz wiele ozdób i mebli które zachowały się w oryginalne do dnia dzisiejszego. Zwiedzając zamek mamy wirtualną podróż, wchodząc do pomieszczeń puszczona jest historia danego miejsca którą spokojnie możemy odsłuchać.

Wokół zamku znajdziemy liczne atrakcje takie jak place zabaw, dmuchańce, restauracje i food traki z jedzeniem, lodami itp.

Zapraszam do zwiedzenia tego miejsca w mojej galerii oraz Vlogu! Zachęcam również do subskrypcji kanału!

Zwiedzamy wnętrze zamku! Vlog Steina

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *