Zerknij koniecznie

Opuszczona Fabryka Welur w Kietrzu – zakład nr 1

Odwiedziliśmy dzisiaj opuszczone zakłady Welur w Kietrzu ( województwo opolskie ) a dokładnie zakład nr 1. Zakłady które znane były na całą Polskę. Dywany oraz inne przedmioty produkowane w tej małej opolskiej miejscowości rozwożone były po terenie całego kraju. Dziś zakłady te są opuszczony i straszą swoim wyglądem. Dach jest zarwany wnętrze zdewastowane i spalone, a na samych halach wyrastają już drzewa.

Historia tych zakładów sięga 1850 roku, a ich początkowa nazwa to David & Co. Firma mocno się rozrastała od małej lokalnej tkalni ręcznej po wielką zmechanizowaną fabrykę zatrudniającą wiele ludzi. Firma ta parokrotnie zmieniała swoją nazwę i kolejną Fabryka Pluszu, Krymek i Dywanów Wilhelm Schaeffler Kietrz, Teppichen Fabrik W. Schaeffler A.S. , Śląskie Zakłady Pluszu i Dywanów KIETRZ itp. aby pod koniec stać się Welur S.A.

Obok zakładu znajduje się maleńka stacja PKP która również nie pełni już swojej funkcji a budynek zachował swój styl sprzed lat. Miejsc parkingowych jest sporo i dojeżdżając w te miejsce spokojnie mamy gdzie zostawić samochód.

Zapraszam do zobaczenia zdjęć oraz filmu z wyprawy w to miejsce

Zapraszam na Vloga z zwiedzania fabryki:

Podziel się artykułem

ZarzadzanieKrystian
ZarzadzanieKrystian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *