szlakiem na biskupią kope - vlog podróżniczy steina (1)
| | | | | |

Biskupia Kopa – szlak z Jarnołtówka

Jeżeli lubicie spacerować po górach to na pewno warto udać się na Biskupią Kopę szlakiem z Jarnołtówka. Na szczyt prowadzi stąd kilka szlaków. Myśmy jednym wchodzili do góry a innym schodziliśmy na dół. Wyprawę zaczęliśmy od parkingu znajdującego się w Jarnołtówku. Zaraz pod szlakiem znajduje się duży darmowy parking, jednak w dni słoneczne znaleźć tutaj miejsce jest na prawdę ciężko. Na szczęście zaraz obok niego znajduje się hotel z ogromnym parkingiem na którym można zostawić samochód, jednak tutaj opłata za dzień to około 10 złotych.

Gdy już zostawimy samochód udajemy się na szlak. Średni czas wejścia na górę to około 2 godziny idąc spokojnie i bez pośpiechu. Po drodze mijamy kilka ciekawych miejsc na których można odpocząć, są nimi ławeczki z domkami wykonanymi z drewna. Czy plac Paula Langego na którym znajduje się mała kapliczka. Szlak jest dobrze oznaczony i nawet osoby początkujące nie powinny się zgubić. Początek trasy jest łagodny, a trasa szeroka. Myśmy udali się żółtą trasą. Końcówka przed schroniskiem jest troszkę bardziej wymagająca. Po drodze znajdziemy również ładne widoki i drewniane postacie.

Gdy dojdziemy już do schroniska, możemy tam zjeść ciepły obiad, napić się zimnego napoju jak i podziwiać już piękne widoki które już z tego miejsca są niesamowite. W restauracji można również odbić monetę klasycznym młotem. Restauracja jest duża, a ceny dostępne dla każdego. Od schroniska do szczytu jest jeszcze około 10 minut.

Dochodząc na szczyt zauważymy piękną wieżę widokową na którą można wejść i podziwiać widoki z najwyższego punktu wyprawy. Aby wejść na wieżę należy uiścić opłatę około 5 zł ( można zapłacić kartą ) Znajdziemy tam również sklepik z pamiątkami. Wysokość tutaj to 890 metrów nad poziomem morza.

Na dół wybraliśmy się inną trasą wiodącą przez Przełęcz Mokrą która jest na wysokości 707 metrów. Trasa ta w dół jest piękna a widoki zapierają dech, po drodze można również zatrzymać się przy krzyżu pojednania, jest na pewno dużo ładniejsza niż trasą którą przyszliśmy jednak i bardziej wymagająca jeżeli wybierzemy ją idąc w górę. Dlatego zalecam wracać tą piękną trasą i podziwiać niesamowite widoki.

Przejście całego szlaku zajęło nam około 4-5 godzin idąc z małym dzieckiem oraz pieskiem.

zapraszam do zobaczenia galerii i Vloga z tej wyprawy :

Biskupia Kopa – szlak z Jarnołtówka – Vlog Steina

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *